Erakordselt heatahtlik mees

Esietendus Ugala black boxis 12.veebruar 2016. 


Lavastaja: Tanel Ingi 
Tõlkija: Ülev Aaloe 
Osades: Egon Nuter (külalisena), Andres Tabun, Aarne Soro, Tarvo Vridolin, Triinu Meriste, Kata-Riina Luide, Klaudia Tiitsmaa, Kiiri Tamm ja Luule Komissarov 
(13. jaanuaril asendas Luule Komissarovi Terje Pennie.)

Esietendus Ugala black boxis 12.veebruar 2016. 
Lugu räägib üdini heast ja südamlikust mehest Rainest, kes on lahutatud ning kolib uude linna ja alustab nö uuelt lehelt. Ta saab katseajaga tööle robottolmuimejaid müüma ja ta üürib väikest korterit endise väikeettevõtja Kalevi käest.  
Rainet kehastav Egon Nuter oli minu jaoks täielik meistriklass. Erakordselt heatahtliku mehe rollist õhkas siirust ja headust. Nuteri mängus oli lihtsuse ja ehtsuse jõud, mis pani publiku ette seisma mehe, kes päriselt ongi erakordselt heatahtlik. Minu meelest tuli Raine heatahtlikkus eriti välja just teises vaatuses, mis oli ka tunduvalt sügavamõttelisem, kui esimene. Sellest annab tunnistust etenduse lõpp- matusestseen. Raine suri ootamatu infarkti tagajärjel.

Muidu üldiselt tõsisematest rollidest paistab humoorikusega välja Kalevit kehastav Andres Tabun. Ta mängis väga veenvalt veidi tüütut korteriomanikku, kes Raine korteris nagu omas kodus toimetas ja lõpuks ka Raine poja jõuluõhtule kaasa läks. Samas oli väga veenev ka teise vaatuse lõpp, kus Kalevi oli suures leinas ning arvas, et võib-olla oleks ta suutnud Raine veel päästa. Kui ta oleks olnud õigel ajal õiges kohas ja kaine. Veel meeldis mulle Klaudia Tiitsmaa, kes kehastas Raine lapselast Kaisat. Kaisa on 15 aastane neiu, kes oli üpris mässumeelne. Südantliigutav oli stseen, kus Kaisa ennast oma vanaisale avas, rääkis oma muredest. Raine kuulas Kaisa kõrvaklappidest muusikat ning ärasaatmisel pani Kaisa kõrvaklapid ümber vanaisa poti, kus oli tomatitaim. 

"See on papale, sest tema lasi mul olla!" 

-Kaisa 
Veidi rohkem oleks soovinud laval näha Annut, keda kehastas Terje Pennie. Minu silme läbi oli tegu kergelt probleemse prouaga ning just seetõttu olekski tahtnud teda rohkem laval näha ja saada teada tema probleemide tagamaid. Sellele kohale jäi kahjuks suur küsimärk. 
Lavakujundus oli üpris lihtne- mõned lauad-toolid, valgustid, seinad ja aknad. Selline lavakujundus andis võimaluse lihtsalte liigutustega inerjööri muuta vastavalt vajadusele Raine korteriks või Raine poja koduks, kohvikuks või hoopis firma kontoriks. 
Olin positiivselt üllatunud muusikalise kujunduse poolest ning siin tuleb esile tõsta Tanel Ingit ja Taago Tubinat, kes on selle lavastuse muusikalised kujundajad. Kasutatud on Norman Greenbaumi ja ansamblite The Doors, Zen Café ja Karelia loomingut. 
Nähtu pani sügavalt mõtlema sellele, et kui palju on meie seas niivõrd heatahtlikke inimesi ja kas me oskame neid piisavalt hinnata. Kas me ei tahaks, et kõigis meist oleks natukene Rainet? 

"Kui tihti me märkame Rainesid endi kõrval? Kas oskame neid hoida ja väärtustada? Kellegi isa, vanaisa, töökaaslane, majanaaber... Oleme me neile vähemalt tänulkud?" 

Sellised küsimused on tõstatatud Ugala teatri kodulehel. 

Fotod on pärit Ugala teatri kodulehelt. 
Rohkem infot lavastuse kohta saab Ugala koduleheküljelt SIIT.

Kommentaarid